Oddajemy w Wasze ręce pierwszą wersję aplikacji mobilnej DEDITUS, która wspiera osoby uzależnione, współuzależnione i terapeutów.

Dzięki niej w szybki i prosty sposób, za darmo i anonimowo możecie wyszukać w swoim telefonie placówki leczenia uzależnień dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży, osób niesłyszących oraz placówki oferujące program ograniczenia picia

W aplikacji Deditus uzyskasz dostęp do szkolenia Jakuba Mauricza

Jak zwalczyć depresję?

Depresja bez wątpienia należy do chorób XXI wieku. Za jej przyczyny poczytuje się głównie przebycie życiowej tragedii, taką jak na przykład śmierć bliskiej osoby, lub bankructwo. Nie możemy jednak pominąć czynników fizjologicznych, takich jak przewlekły stan zapalny, czy zaburzenie funkcji neuroprzekaźników. Świat nauki często wspomina o tym, że depresja może być chorobą dietozależną. I bardzo często nią jest.

Pamiętajmy o tym, że wczesne rozpoczęcie walki z depresją jest niesamowicie ważne i znacznie skraca czas rekonwalescencji. Nieleczona depresja okazuje się zabójcza w skutkach.

Wiele najnowszych prac naukowych mówi o wpływie przewlekłego stanu zapalnego oraz niedoborów dietetycznych na zwiększone ryzyko rozwoju depresji. Jest to główny temat poruszany podczas tego szkolenia.

Czego dowiesz się na szkoleniu?